Co oznacza zmiana rysów twarzy u 20-latka?

Witam Zwracam się do Państwa z nietypowym problemem. Około kwietnia moja twarz zaczęła wyglądać jakbym przytył z 7 kilogramów, tyle że waga pozostawała ta sama od ponad roku. Policzki się jakby wypełniły; podbródek zwiększył. Do tego mam wrażenie, iż przybyło mi tkanki skórnej (Tak jakbym nagle zrzucił 2o kilogramów, a moja waga - na długo przed tą przypadłością - była niezmienna). Zmiany, które zaszły zauważam również na rękach. Zegarek, który niegdyś nie opinał skory, obecnie wygląda jakby ją mocno ściskał, gdyż wokół miejsca, w którym się znajduje tworzą się charakterystyczne fałdki, a ilość tkanki pomiedzy zegarkiem a nadgarstkiem znacznie się zwiększyła. (skóra wystaje ponad pasek zegarka). Jak Państwo myślą, co może być przyczyną takiego stanu? Obecnie czuję się kompletnie bezradny, gdyż wykonałem masę różnorakich badań w celu wykluczenia np. zaburzeń hormonalnych, czy zespołu cushinga i wszystkie wyniki były w normie. Nikt nie potrafi mi udzielić jednoznacznej informacji czy na ten stan rzeczy ma wpływ gospodarka wodna oraz jak z tym walczyć. Piję 2 litry wody dziennie, odżywiam się zdrowo, do tego uczęszczam na siłownię, więc tym bardziej mnie dziwi, że borykam się z tym problemem. Prosiłbym o radę do kogo mógłbym się z tym problemem zwrócić; jaki lekarz się tym zajmuje. Sprawa może wydawać się śmieszna i błacha, ale dla mnie ma wielkie znaczenie i rozwiązanie tego problemu zaowocowałoby powrotem uśmiechu na moją twarz. Dodam jeszcze, iż borykam się z zaawansowanym wypadaniem włosów. (Testosteron jest w normie; DTH za to znacznie podwyższone). Nie biorę również żadnych leków, które mogłyby skutkować taką dolegliwością. Pięknie proszę o pomoc. Będę wdzięczy za każdą odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

a czy na siłowni są jakieś suplementy? wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po zapoznaniu się z dotychczasowymi wynikami będzie można zalecić dalsze postępowanie.