Proces demielinizacyjny w przebiegu SM

badanie MR:MR moze sugerowac proces demielinizacyjny w przebiegu SM. Czy mam robić jakieś dodatkowe badania żeby to potwierdzić ?Co mi pani radzi

Witam serdecznie,

O tym decyduję lekarz neurolog. Dlatego należy udać się wraz z wynikami badań do neurologa, który na podstawie badania fizykalnego, obrazu klinicznego, wyników badań dodatkowych postawi rozpoznanie bądź skieruję na dalszą dokładniejszą diagnostykę.

Pozdrawiam.

SM rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych, badania pacjenta oraz zmian w badaniu MRI.
Aby rozpoznac SM nie wystarczy stwierdzic obecnosci zmian w badaniu MRI, muszą one spełniac określone kryteria tzw. rozsianie w czasie lub przestrzeni. Do tego muszą one " zgadzac się lub nie" z objawami i wynikiem badania neurologicznego.
Czasami wykonuje się inne badania by wykluczyc inne choroby o podobnym jak w SM obrazie klinicznym i rezonansowym.
Proszę udac się do neurologa mającego doświadczenie w diagnostyce SM.