Drobne ognisko niespecyficzne, intensywne uszkodzenia istoty białej

Witam od 10 lat choruję na anoreksję,ostatnio pojawily się silne drtętwienia i oslabienie kończy.Neurolog zalecil rezonans ,gdzie wyszło w istocie białej prawego płata ciemieniowego drobne ognisko niespecyficzne intensywne T2(3mm)uszkodzenia istoty białej.Mogą to byc zmiany od anoreksji czy raczej stwardnienia?

Rozpoznanie SM stawia się na podstawie zmian w badaniu MRI, objawów klinicznych oraz badania pacjenta.
Rozpoznanie to ma ściśle ustalone kryteria. Nigdy nie można postawić rozpoznania SM na podstawie samego rezonansu.
W MRI zmiany demielinizacyjne ( jest to określenie rodzaju zmian a nie choroby) by świadczyły o SM muszą też spełniać określone kryteria tj rozsiania w czasie i/lub przestrzeni.
Nidy na podstawie ogniska nawet gdyby było opisane jako demielinizacyjne !!!