Próchnica a aparat ortodontyczny

Próchnica a aparat ortodontyczny? Kilka tygodni temu zakończyłem wizyty u dentysty; dowiedziałem się, że zęby zostały wyleczone. Niedługo chcę wybrać się do ortodonty, bo chciałbym założyć aparat. Dzisiaj zauważyłem, że po prawej stronie na górze mam próchnicę: taka brązowa kreska (chyba na dwóch zębach). Czytałem, że przed założeniem aparatu zęby powinny być wyleczone z próchnicy, ale dentystka nic z tym nie zrobiła. Co prawda, nie wiedziała, że chcę nosić aparat. Co zrobić?

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry

Witam serdecznie,
Przed leczeniem ortodontycznym należy usunąć próchnicę, jak i wszystkie źródła stanu zapalnego. Zalecana jest również wizyta higienizacyjna, ponieważ kamień nazębny również jest źródłem bakterii. Ciemniejsza kreska wcale nie musi oznaczać próchnicy.
Dlatego przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego należy ponownie udać się do stomatologa, poinformować o planach odnośnie zakładania aparatu i poprosić o sprawdzenie czy nie ma nigdzie próchnicy.