Produkty ciężkostrawne po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, w ubiegłym tygodniu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy, chciałabym zapytać kiedy mogę wprowadzić do swojej diety produkty ciężkostrawne, smażone? I co mi może się stać po ich spożywaniu. Chciałabym wrócić do normalnej diety. Nie mam nadwagi, ani żadnych dolegliwości po operacji.

Podejrzewam , że szczegóły diety po ww. wymienionej operacji omówił z Panią operator!!!!!!! Jeśli nie - to prosze pilnie zglosić się do niego w celu omówienia bbb.ważnych szczegółów Pani diety!!!!! zż

Witam serdecznie,
niestety po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinna Pani stosować dietę lekkostrawną, ubogą w produkty smażone, ciężkie, powodujące nadmierne wydzielanie soków żółciowych.
Należałoby skontaktować się z dietetykiem, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego dobierze indywidualną dietę.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego wskazane jest zastosowanie diety lekkostrawnej przez okres co najmniej jednego miesiąca. Okres ten jest niezbędny do tego, by organizm mógł się zregenerować. Proszę pamiętać, że po usunięciu pęcherzyka żółciowego u większości osób, po czasie rekonwalescencji, organizm dobrze radzi sobie z produktami przyjmowanymi przed zabiegiem.
Proszę w najbliższym czasie nie sięgać po alkohol, produkty smażone oraz ostro przyprawione.
Zachęcam do kontaktu celem ustalenia indywidualnej diety, dostosowanej do Pani stanu zdrowia.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyki Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań
Tel.: 512 047 421
E-mail: marta.adamek@mojdietetyk.pl