Problemy z trawieniem posiłków wieczorem

Witam. od pewnego czasu mam problemy z trawieniem. Wieczorem zjadam ostatni posiłek o godzinie 19, a rano jak wstaję jeszcze mi się odbija wieczornym posiłkiem i jest mi niedobrze. Co to może być? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę wieczoem jadać posiłki według diety łatwostrawnej i nie przejadać się. Jeżeli dolegliwosi będą się utrzymywać polecam konsultację u gastrologa.

Pozdrawiam

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam,

niestety, nie wspomniała Pani co wchodzi w skład posiłku. Proszę unikać produktów i potraw ciężkostrawnych, np. smażonych oraz wzdymających (nasiona roślin strączkowych, warzywa kapustne). Kolacja powinna być lekkim posiłkiem, by w czasie snu organizm nie skupiał się na trawieniu obfitego, ciężkostrawnego posiłku, lecz na regeneracji.
Jeśli wyeliminowanie błędów nie przyniesie poprawy, zachęcam do kontaktu z gastroenterologiem.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyki Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań
Tel: 512 047 421
E-mail: marta.adamek@mojdietetyk.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,
jeżeli kolacja nie składa się z ciężkostrawnych, wzdymających i smażonych potraw to objawy wskazują na zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego. Może być to choroba refluksowa, czy problemy z prawidłowym zakwaszeniem żołądka. Zalecam profilaktyczne przejście na dietę łatwostrawną, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Mogą to być gotowane warzywa, mięso i jasne pieczywo. Ponadto poranny dyskomfort w postaci odbijania się, można spróbować wyeliminować, śpiąc z uniesionym wezgłowiem łóżka. W przypadku, gdy objawy nie ustąpią, warto skonsultować się ze specjalistą- gastroenterologiem.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Witam,

zastanawiam sie co zjada Pani na kolację. Jeżeli są to produkty ciężkostrawne to wcale się nie dziwię że rano odczuwa Pani dyskomfort. Proszę zastanowić się nad tym, wprowadzić lekkie kolacje a jak dolegliwości nie ustąpią to należy udać się do gastrologa.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk