Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest przyczyna problemó z odbijaniem?

Witam, mam problem z "bekaniem". Mam wrażenie, że powietrze zatrzymuje sie i nie moge beknąć a przy tym towarzyszy okropny ból w środkowej części kręgosłupa, na wysokosci mniej wiecej łopatek. Ból charakteryzuje sie rozpieraniem i gdy nie zmusze sie do bekniecia (co nie jest takie łatwe) ból sie nasila. Jaka jest tego przyczyna? i do jakiego lekarza sie z tym udac?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Dzień dobry,

proszę zwrócić uwagę na sposób spożywania posiłków. Szybkie jedzenie, połykanie nie rozdrobnionych pokarmów, sprzyja ''łapaniu'' powietrza i opisanym przez Panią dolegliwościom. Polecam także odstawienie napojów gazowanych.
Pozdrawiam

Dietetyk, psychodietetyk. Członek Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla chorób przewodu pokarmowego m.in choroby refluksowej. Brakuje informacji na temat Pani sposobu żywienia. Warto, unikać ciężkostrawnych i smażonych potraw. Posiłki należy spożywać powoli, dokładnie przeżuwając. Zaleca się spanie z uniesionym wezłgowiem łóżka. Zachęcam do skonsultowania się z gastroenterologiem i dietetykiem.Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351Warto również przeczytać: Nadmierne odbijanie – jak sobie z nim radzić?http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/nadmierne-odbijanie-jak-sobie-z-nim-radzic.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy