Prosaki

 Witam. Mam 13 lat i pojawiły się u mnie plamki fordeycle czy coś takiego. Bardzo mnie to krępuje okropnie wygląda;( Jeśli trzeba załączę zdjęcia. Dziękuję.
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Okres dojrzewania jest związany ze zmianami w obrębie narządów płciowych. Bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się określić co jest przyczyną Pana dolegliwości i czy są to zmiany fizjologiczne, czyli takie które mogą wystąpić i nie stanowią żadnego zagrożenia; lub czy są to zmiany patologiczne, czyli takie które wymagają leczenia.

Prawdopodobnie opisywane zmiany to powiększone gruczoły znajdujące się w tej okolicy, jednak w celu potwierdzenia tego przypuszczenia konieczna jest wizyta u lekarza.

Proszę na ten temat spróbować porozmawiać także z rodzicami.

Pozdrawiam.