Prośba o interpretację wyniku badania TK angiografii tętnic wieńcowych
Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania TK angiografii tętnic wieńcowych. Wskaźnik uwapnienia wg. Agatstona wynosi 0. Pień LTW krótki, bez zmian. GPZ- z dobrze rozwiniętą g. D1- bez zmian. GOLTW bez zmian. PTW-seg. 2 częściowo w artefakcie ruchowym, poza tym bez zmian. Objęte zakresem badania części płuc, śródpiersie w TK bez zmian. Dodam, że w badaniu echa serca stwierdzono małą niedomykalność mitralną, więcej niż małą niedomykalność trójdzielną. Jakie dalsze leczenie?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Wynik badania jest prawidłowy, nie ma zmian w tętnicach wieńcowych, dalsze leczenie zachowawcze z okresową kontrolą kardiologiczną.
Pozdrawiam