Prośba o opis grupy krwi 0 RH D+

Witam. Moze i pytanie banalne, ale zrobilam sobie badania na grupę krwi i wyszło 0 RH D+, czuy ktoś może mi dokładnie opisać ta grupę krwi jak i inne ? Z ta grupa krwi komu ja mogę pomoc jak i kto może mi pomoc w przypadku transfuzji krwi? Niestety medycyna nie jest moja dziedzina, dlatego siegam tutaj po odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani może być biorca gr krwi: 0rh+ i 0 rh - , a dawcą dla grup: AB, A, B, 0 - każda musi być rh +
Pozdrawiam