Prośba o wskazówki dietetyczne w hiperkaliemii

Witam.Szukam wskazowek w sieci odnosnie wskazan dietetycznych w hiperkaliemii.Moja mama zostala wypisana ze szpitala kilka dni temu po bardzo powaznym epizodzie hiperkaliemii,w 3 tygodnie miala 2 dializy,doszlo do zatrzymania pracy serca.Wg opinii lekarza potrzebuje 2-3 m-cy "oczysczenia".Nie wiem jak ulozyc jej jadlospis.Mama jest smakoszem miesa, ziemniakow, bialego pieczywa,siega po owoce, np truskawki, brzoskwinie,pije wode gazowana,z sokami(z butelek) Prosze o wskazowki.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę wziąć skierowanie do poradni dietetycznej od lekarza i zgłosić się z mamą na wywiad i badanie. W Warszawie IŻŻ na Powsińskiej - wizyty ze skierowaniem bezpłatne.