Prośba o objaśnienie wyniku badania wzroku

Witam, mam następującą wadę wzroku: OP sfera -, cylinder -1,0 oś 4 stopnie, OL sfera +2,0, cylinder -1,5, oś 175. Czy mogłabym prosić o objaśnienie wyników? bo okulistka mówiła że mam dużą wadę wzroku...

Lek. Tomasz Budlewski

Być może chodziło lekarzowi o to że cylinder jest - a sfera +. Proponuję udać się do okulisty i kierować się jego zaleceniami.