Proszę i interpretację wyniku TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

10 miesięcy temu urodziłam drugie dziecko. Jakiś czas temu drętwiały mi ręce i nogi. Lewa noga była zmęczona, jakby opadała. Ale to przeszło, co jakiś czas pobolewa mnie ta noga. Ostatnio czasem mam wrażenie jakby ktoś piórkiem mnie "głaskał" po nogach i rękach. Wykonano TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. I tak: - wyostrzenie na krawędziach trzonów, - na poziomie L5-S1 kręgozmyk przedni I stopnia na tle obustronnej kręgoszczeliny. Obwodowe uwypuklenie krążka m-k modeluje jedynie tłuszcz epiduralny. Wtórnie do zmian zwężone otwory międzykręgowe - prawy otwór m-k L4-L5 nieznacznie zwężony w części dolnej. Reszta ok. Wnioski: spondylolisteza L5-S1 na tle obustronnej spondylolizy. Neurolog w lutym a ja się bardzo martwię. Mam 28 lat. Czy operacja jesy konieczna? Co Państwo myślą o tym opisie? Dziękuję.

Trudno oceniać; bez badania Pacjenta; Jaki był przebieg diagnostyki; OPIS TK KREGOSŁUPA DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ, do pełnej konsultacji : " TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. I tak: - wyostrzenie na krawędziach trzonów, - na poziomie L5-S1 kręgozmyk przedni I stopnia na tle obustronnej kręgo szczeliny. Obwodowe uwypuklenie krążka m-k modeluje jedynie tłuszcz epiduralny. Wtórnie do zmian zwężone otwory międzykręgowe - prawy otwór m-k L4-L5 nieznacznie zwężony w części dolnej. Reszta ok. Wnioski: spondylolisteza L5-S1 na tle obustronnej spondylolizy ". Z opisu zmiany miernie nasilone ... Czy objawy nasilają się Jaki tryb życia, dźwiganie, niedobory witaminowe, zmiany chorobowe, zaburzenia hormonalne etc ??? Jakie wyniki labor ?? Jaki tryb życia, aktywność , nastrój, sen, waga , dieta ? Najważniejszy stan Pacjenta, wywiad chorobowy, objawy neurologiczne, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki laboratoryjne. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna!. Pozdrawiam i zapraszam.