Proszę o interpretację usg tarczycy

Bardzo proszę o interpretację usg tarczycy. Prawy płat tarczycy o objętości ok.5,3cm sześciennego. Lewy płat o objętości ok. 3,9cm sześciennego. Wymiar strzałkowy cieśni ok. 3mm.Poza tym gruczoł hipoechogenny o niejednorodnej echostrukturze bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne szyjne okoliczne niepowiększone.

ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Hipogeniczność miąższu tarczycy oraz jej stosunkowo niewielka objętość są dość typowe dla przewlekłego zapalenia tarczycy (tzw. choroby Hashimoto). Pełna interpretacja badania usg jest możliwa jedynie w połączeniu z danymi z wywiadów lekarskich i wynikami badań laboratoryjnych. Wynik powinna Pani koniecznie pokazać lekarzowi, który zlecił wykonanie badania.

Pozdrawiam.