Interpretacja wyników na toksoplazmozę w ciąży

Witam!

Proszę o interpretację wyników (badanie na toksoplazmozę) - jestem w 11 tygodniu ciąży - IgG - 405,3 IU/ml, IgM - ujemn.

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podwyższony poziom przeciwciał IgG świadczy o przebytej przez Panią w przeszłości tokspolazmozie (nie stanowi zagrożenia dla płodu). Przeciwciała te pojawiają się po kilku tygodniach od zakażenia i utrzymują się przez wiele lat. Żeby wykluczyć przetrwałą infekcję toksoplazmatyczną, należy powtórzyć badania po 3 tygodniach. Jeżeli w kolejnym teście IgG wzrośnie powyżej obecnego poziomu, proszę koniecznie skonsultować się ze swoim ginekologiem.