Jak interpretować wynik biopsji piersi u trzydziestoośmiolatki?

Proszę o interpretację wyniku biopsji piersi (mam 38 lat). "Lita, owalna zmiana 9x5 mmm, BIRADS3, w nadesłanych rozmazach płyn białkowo-krwisty. Kategoria C1." Czy to coś groźnego i czy należy takie zmiany bezwzględnie usuwać?

Witam! Trudno jednoznacznie ocenić czy stwierdzona zmiana wiąże się bezpośrednio z nowotworem złośliwym, BI-RADS 3 zobowiązuje do regularnej obserwacji zmiany (co 6-miesięcy), gdyż oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną, natomiast wynik badania biopsyjnego w opisanej sytuacji może skłaniać ku usunięciu zmiany. Zmiana jest mała, więc sama operacja nie powinna być trudna, a zabieg nie powinien pozostawić widocznej blizny. Usunięcie zmiany umożliwi dokładne badanie histo-patologiczne a przez to całkowite wykluczenie zmiany o charakterze nowotworowym i poczucie bezpieczeństwa. Proponuję skonsultować problem z onkologiem lub chirurgiem onkologicznym, jednakże ostateczna decyzja należy do Pani. Pozdrawiam serdecznie