Proszę o komentarz badania prenatalnego 26-latki

Witam, byłam na badaniu prenatalnym proszę o komentarz, Pani doktor wykonująca badanie nie umiała określić z czym może sie wiązać wada: W jamie macicy widoczny zarys żywego płodu w położeniu zmiennym. Kosmówka na ścianie tylnej. Ilość płynu owodniowego prawidłowa. Zarysy kości pokrywy czaszki regularne, sploty naczyniówkowe symetryczne, widoczny sierp mózgu. Kość nosowa obecna. Kręgosłup symetryczny. NT szer. 1,85mm. Serce płodu, żołądek, pęcherz moczowy typowo położone. Czynność serca płodu miarowa. FHR163 /min. W przepływie przez zastawkę trójdzielną widoczna jest holosystoliczna niedomykalność. Przepływ przez DV jest prawidłowy PI - 1,06 Powłoki z zachowaną ciągłością. Kończyny prawidłowo wykształcone. CRL - 63 mm co odpowiada 12w5d, wg OM 11w4d. Zalecono wykonanie testu podwójnego oraz echo serca płodu.

Test podwójny tzw PAPPA jest zalecany u każdej ciężarnej. Co do niedomykalności zastawki trójdzielne o niczym złym nie musi świadczyć. ECHO serca płodu w takiej sytuacji nie jest konieczne.