Proszę o wyjaśnienie wyniku TSH
Mam na imię Anna, mam zrobione badanie TSH. Jeden wynik mam tsh1.505, a drugi jest 0.179ulU/ml. Nie wiem, czy to nadczynność czy niedoczynność tarczycy. Miałam robione USG i wyszły guzki. Biorę M***, ale lekarz nie wyjaśnił mi, czy to jest nadczynność czy niedoczynność. Proszę mi pomóc i mi to wyjaśnić. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dziękujemy za zadanie pytania i korzystanie z naszego serwisu.
Niestety, nie możemy odpowiedzieć na postawione pytanie, ponieważ nie interpretujemy wyników badań. Bez zebrania wywiadu i zbadania pacjenta nie jest możliwa trafna interpretacja wyników.
Nie da się odpowiedź na zadane pytanie nie znając stężeń wolnych hormonów tarczycy, zwł. fT4. Obniżone stężenie TSH może występować  w pierwotnej nadczynności, bądź wtórnej niedoczynności gruczołu tarczowego.
Radzimy zwrócić się ze swoimi wątpliwościami do lekarza prowadzącego.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl