Proszę o wyjaśnienie wyniku TSH

Mam na imię Anna, mam zrobione badanie TSH. Jeden wynik mam tsh1.505, a drugi jest 0.179ulU/ml. Nie wiem, czy to nadczynność czy niedoczynność tarczycy. Miałam robione USG i wyszły guzki. Biorę M***, ale lekarz nie wyjaśnił mi, czy to jest nadczynność czy niedoczynność. Proszę mi pomóc i mi to wyjaśnić. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i korzystanie z naszego serwisu.

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na postawione pytanie, ponieważ nie interpretujemy wyników badań. Bez zebrania wywiadu i zbadania pacjenta nie jest możliwa trafna interpretacja wyników.

Nie da się odpowiedź na zadane pytanie nie znając stężeń wolnych hormonów tarczycy, zwł. fT4. Obniżone stężenie TSH może występować  w pierwotnej nadczynności, bądź wtórnej niedoczynności gruczołu tarczowego.

Radzimy zwrócić się ze swoimi wątpliwościami do lekarza prowadzącego.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z pozdrowieniami,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl