Czy częste kołatania serca mogą mieć związek z chorobą tarczycy?

Mam 60 lat, czekam na wizytę u endokrynologa, zrobiłam sobie badanie krwi na TSH - wynik 0,1. Proszę o skomentowanie tego wyniku. Oprócz częstych kołatań serca nie mam żadnych dolegliwości. Nina
60 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie podała Pani jednostek - jest to niezbędne dla właściwej interpretacji. Jeśli w tym wypadku były to mIU/l, to wynik jest nieprawidłowy - świadczy o obniżonym stężeniu hormonu. Konieczne jest oznaczenie wolnych hormonów tarczycy - fT3 i fT4 w celu weryfikacji zaburzenia funkcji tarczycy - rozstrzygnięcia czy jest to pierwotna nadczynność - co tłumaczyłoby kołatania serca czy wtórna niedoczynność gruczołu tarczowego.

Pozdrawiam