Proszę o wyrażenie opinii na temat mojego stanu zdrowia

Witam... W tym tygodniu wysyłałem do Was wyniki badań na badanie krwi i TSH... Wyniki, wg opinii Pani doktor redagującej moje pytanie na tej stronie, wyszły dobre... ale mimo dobrych wyników badań - CZUJĘ ODCZUWALNE KŁUCIA, A NAWET BÓLE W KLATCE PIERSIOWEJ (PO LEWEJ STRONIE, W GÓRNEJ CZĘŚCI MIĘDZY LEWYM RAMIENIEM, BARKIEM A KLATKĄ PIERSIOWĄ). Ponadto od około 2 miesięcy mam zimne stopy i dłonie - zanim staną się ciepłe, upływa dużo czasu (nie pokoi mnie to, gdyż wcześniej nie narzekałem na objawy zimnych stóp i dłoni), wystarczy, że na 1 minutę stanę gołymi stopami na panele, a one stają się zimne, i dużo czasu mija, aby stały się ciepłe... Kolejnym objawem jest wypadanie włosów (z tego powodu zacząłem stosować preparat DX2 i VIGOR dla dorosłych)...J eśli chodzi o GARDŁO to od dłuższego czasu mam chrypkę - która praktycznie zawsze występuje z samego rana, a później mija, często po przebudzeniu chrypce, zmienionemu głosowi towarzyszy katar... Chrypce towarzyszy uczucie samoczynnego zjawiska, które brzmi (ciężko określić, dlatego zacytuję jak to dosłownie brzmi) "yhh, yhh"... A jeśli chodzi o inne dane, które mogą być przydatne, to: wiek - 26 lat, data urodzenia: 26.07. 1984 r., wzrost - 184 cm, waga obecna - 94-95 kg, waga z 2 miesięce wstecz - 85-86 kg. PROSZĘ O WYRAŻENIE OPINII NA TEMAT POWYŻSZEGO TEKSTU... Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

Bólu w klatce, o którym Pn mówi, nie można bagatelizować. Niezbędna wydaje się konsultacja internisty, a nawet kardiologa. Również uczucie zimna w dłoniach i stopach, o których Pan pisze, sugerują etiologię naczyniową schorzenia. Warto również powtórzyć badania w kierunku wydolności tarczycy, ponieważ powyższe objawy, łącznie ze wzrostem wagi w ostatnich miesiącach, mogą być manifestacją niedoczynności tarczycy. Chrypka natomiast powinna być zdiagnozowana laryngologicznie. Może być bowiem objawem izolowanym, współistniejącycym ze schorzeniem kardiologicznym bądź endokrynologicznym lub częścią złożonego procesu chorobowego. Proszę udać się do lekarza specjalisty, który na podstawie osobistego zbadania Pana oraz interpretacji wyników zaleci odpowiednie postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne.