O czym może świadczyć stan mojego zdrowia?

Dzien dobry. Moj problem jest złożony. Od jakiegos miesiaca cierpie na potworne bole klatki piersiowej i plecow miedzy lopatkami. To uczucie zaciskajacej sie obreczy. Bolą rownież żebra ,pod pachami . Ostatnio złapał mnie silny ból jakby przełamywania kregosłupa w odcinku piersiowym promieniujacy do nadbrzusza wystraszyłam sie że to zawał jednak ból po 15 min przeszedł a ja usnęlam.Czesto czuje cieżkosc w klatce piersiowej i jakby zanikały mi miesnie oddechowe. Odycham wtedy bardzo płytko i szybko ale w ogole jakby nie poruszała sie przy tym klatka piersiowa. Bardzo słabo sie przez to czuje,jestem osłabiona i łapią mnie nudności,zawroty głowy. Kiedy sie chce obkrecic czuje ze zaraz zemdleje. I szybko musze sie położyć. Do tego pojawił sie problem z wypróżnianiem. Od ok tygodnia mam lużne stolce z żółtym śluzem. Mam stwierdzona skolioze piersiowa i sklinowacenie trzonow th6 i th7.Rezonans wykazał również nie wielką przepukline miedzykręgową. Rtg klatki piersiowej z lipca było ok. Jutro będę miała wykonana gastroskopię . Bardzo obawiam się swojego o stan swojego zdrowia. O niczym innym nie mysle tylko o tym bólu.Słabne z dnia na dzień i moj stan psychiczny przez te bóle sie pogarsza. Lekarz rodzinny leczy mnie przez telefon a ja probuje szukac cos na własna ręke tylko nie wiem w jakim kierunku iść,dlatego serdecznie proszę Państwa o pomoc za co z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwości, które spędzają Pani sen z powiek (ponieważ nasuwają skojarzenie z zawałem) prawdopodobnie są skutkiem chorób kręgosłupa w odcinku piersiowym. Dolegliwości bólowe wynikające ze schorzeń kręgosłupa w odcinku piersiowym mogą promieniować na klatkę piersiową, łopatki czy żebra. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, znajdzie w nim Pani więcej informacji na temat skoliozy: https://portal.abczdrowie.pl/skolioza.

Proszę skonsultować się z ortopedą lub neurologiem – konieczne jest ustalenie, co jest przyczyną bólu i czy jest to wada postawy, czy też przepuklina. Przepukliny międzykręgowe mogą niekiedy powodować bardzo dotkliwy ból, a także prowadzić do zaburzeń czucia, a nawet niedowładów kończyn. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Z kolei żółte stolce i biegunki wydają się pozostawać bez związku z Pani dolegliwościami bólowymi, lecz mogą wskazywać na zaburzenia pracy trzustki lub wątroby. Jeżeli gastroskopia nie wykaże istotnych zmian, warto pomyśleć nad tzw. próbami wątrobowymi oraz innymi badaniami z krwi, które być może wskażą nieprawidłowości w funkcjonowaniu któregoś z tych narządów. Szczegółowo diagnostykę laboratoryjną chorób wątroby i trzustki omawia ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-laboratoryjna-chorob-watroby-i-trzustki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.