Dlaczego stolec jest żółty?

Dzien dobry mam żółty stolec nic mnie nie boli i zdarzają sie w nim kawałki jedzenia czy to jest rak mam 19 lat i sie strasznie boje nie moge spac po nocach ze strachu do lekarza bede mogl sie udac za 2 tygodnie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

żółte stolce mogą świadczyć o chorobach wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych oraz jelit. Czasem wynikają ze spożywanych pokarmów – zwłaszcza, jeśli taka sytuacja ma miejsce sporadycznie i nie towarzyszą jej inne niepokojące objawy.

Oczywiście istnieje również ryzyko nowotworu, ale nie diagnozuje się go na podstawie dwóch zdań opisu oraz jednego objawu, jakim są żółte stolce. Proszę więc nie martwić się na zapas.

Za dwa tygodnie uda się Pan do lekarza, który po przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł powiedzieć coś więcej. Być może zleci on Panu wykonanie badań laboratoryjnych bądź obrazowych.

Więcej informacji na temat żółtych stolców znaleźć można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zolty-stolec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.