Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym może być spowodowany ten stan podgorączkowy i bóle w klatce piersiowej?

Witam, od ponad tygodnia utrzymuje mi się stan podgorączkowy i totalnie nie mam na nic sił, w godzinach nocnych pojawiają się również bóle w klatce piersiowej i brzucha (górnej części, dzisiaj pojawiły się po wysiłku fizycznym) Dodatkowo dodam że jestem bardziej zestresowana niż zwykle, i boje się o własne zdrowie dlatego chciałbym spytać czym może być to spowodowane?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno bóle brzucha, jak i bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane silnym stresem, zwłaszcza takim długoterminowym, niestety bez badania nie sposób postawić diagnozy.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-zoladka-i-jelit.

Ponieważ jednak ma Pani stan podgorączkowy, który wskazuje na stan zapalny organizmu, sugerowałabym skonsultowanie się z internistą. Bóle klatki piersiowej mogą wskazywać na dolegliwości związane z dolnymi drogami oddechowymi, to jest płucami, więc niewykluczone, że wskazane byłoby wykonanie RTG klatki piersiowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do lektury materiału dotyczącego uszkodzeń płuc spowodowanych przez SARS-CoV-2: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-bezobjawowi-zakazeni-tez-maja-uszkodzone-pluca-prof-robert-mroz-tlumaczy-skad-sie-bierze-obraz-mlecznego-szkla.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, sugeruję niezwłoczny kontakt telefoniczny z lekarzem, być może zadecyduje on o wykonaniu testów w kierunku covid-19 – wydaje się to nieodzowne z uwagi na Pani dolegliwości.

Więcej informacji na temat choroby odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/podejrzewam-koronawirusa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy