Co znaczy ta gorączka i ból pleców?

Witam mam pytanie odnośnie mojego stanu zdrowia. Utrzymuje mi się gorączka od dwóch dni temperatura w przedziale 37-38 stopni i bolą mnie plecy w okolicy łopatek i bliżej kręgosłupa a także czasami z przodu klatki piersiowej w okolicy mostku i poniżej to takie wędrujące nerwobóle kaszel sporadycznie ale duża potliwość proszę o opinie pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

temperatura w wysokości 37-38 stopni Celsjusza jest stanem podgorączkowym, wskazującym na infekcję. Dolegliwości są nieswoiste, w obecnie trwającym sezonie jesienno-zimowym oraz sytuacji epidemicznej trudno jednoznacznie ocenić, co Panu dolega. Może być to grypa, przeziębienie, a nawet łagodna postać choroby covid-19.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/grypa-i-przeziebienie.

Ponieważ jednak doskwierają Panu bóle klatki piersiowej i pleców nie można wykluczyć zapalenia płuc, które będąc chorobą poważną, wymaga szerszej diagnostyki. W tym celu sugeruję kontakt telefoniczny z lekarzem POZ, który po zapoznaniu się z Pańskimi objawami zadecyduje o dalszym postępowaniu – np. o RTG klatki piersiowej.

Jeżeli dolegliwości nie ulegną zaostrzeniu, a Pański stan będzie dobry, to nie ma powodu do obaw. Proszę pamiętać, że infekcje z takimi objawami wymagają odpoczynku, odpowiedniego nawadniania i działań doraźnych, czyli: zbijania gorączki w razie potrzeby, uśmierzania bólu gardła.

Więcej na temat leczenia infekcji SARS-CoV-2 w domu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dbaj-nie-panikuj-jak-leczyc-covid-19-w-domu-lek-michal-domaszewski-tlumaczy-najnowsze-wytyczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.