Proszę o zinterpertowanie moich wyników

Witam, mam 24 lata, ostatnio byłam chora, przyjmowałam antybiotyk. Miałam ogromny katar i bolało mnie gardło. Pięć dni po zakończeniu choroby zrobiłam badania. Martwi mnie wynik LY 62 procentowo (norma jest do 48). Co to może oznaczać? OB 7, WBC 6,0, RBC 4,28, HGB 13,4, HCT 38,1, MCV 89,0, MCH 31,3, MCHC 35,2, PLT 270, LY 62, MO 3,7, GR 32, RDW 11,8, PCT 0,22, MPV 8,3, PDW 17,4, BILIRUBINA 1,78 (STWIERDZONY ZESPÓŁ GILLLBERTA).
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie zostało wykonane w niedługim czasie po infekcji, a na podstawie podwyższonej liczby limfocytów można sądzić, że przebyta infekcja była infekcją wirusową, a nie bakteryjną.

Nie ma powodów do zmartwień, a jeżeli w dalszym ciągu będzie Pani się niepokoić, proponuję powtórzenie morfologii za 2 -3 tygodnie. Oczywiście, jeżeli wcześniej pojawią się jakieś niepokojące objawy, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.