Proszę o zinterpretowanie opisu rtg mojego dziecka

Chłopiec, 6 lat, przewlekły, szczególnie poranny, kaszel. Opis: wzmożony rysunek okołooskrzelowy w prawym kącie sercowo-przeponowym, miąższ płucny bez zagęszczeń, sylwetka serca i duże naczynia w normie, przepona wolna. Wizyta u pediatry za tydzień, a ja się niepokoję, z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane zmiany nie są specyficzne i nie wskazują konkretnej jednostki chorobowej, mogą być np. po zapaleniu płuc, a utrzymujący się kaszel jest wyrazem nadreaktywności oskrzeli, ale również może być np. w astmie, gdzie również charakterystyczny jest przewlekły kaszel. Ale, jak już wspomniałam, jest za mało danych, więc na pewno jest konieczne wizyta u lekarza i całościowa ocena stanu zdrowia Pani synka i ewentualna dalsza diagnostyka.

Serdecznie pozdrawiam!