Co znaczy w przyśrodkowych częściach płuc wzmożony rysunek nieżytowy?
Witam, moja 7 letnia córka miała zlecone RTG klatki piersiowej w związku z długotrwałym kaszlem(ok.1 miesiąc). Wynik:w przyśrodkowych częściach płuc wzmożony rysunek nieżytowy i nieliczne zagęszczenia zależne są od zmian okołooskrzelowych. Kąty wolne, przepona gładko zarysowana.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik moze świadczyć o przewlekłym zapaleniu oskrzeli, konieczna wizyta u lekarza pediatry.