Pryszcz na piersi

Dzień dobry. Mam 30 lat, rodziłam 3 lata temu. Jestem teraz w 3 dniu cyklu i zauważyłam na lewej piersi pryszcz (syf). Jest dość duży i zaczerwieniony. Nic nie wycieka. Od kilku dni smaruję Amolem. Na początku marca robiłam USG piersi - wszystko okej. Przed badaniem miałam podobną sytuację, zniknęło, i teraz pojawiło się na nowo. Czy są to objawy do niepokoju? W rodzinie nikt nie chorował na raka piersi. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Witam serdecznie,

Objawy, jakie Pani opisuje, nie wskazują na raka piersi, ale prawdopodobnie na zapalenie mieszka włosowego. Smarowanie krostki płynem, jaki Pani opisuje w pytaniu, nie jest dobrym pomysłem. Skóra piersi jest wrażliwa. Krostkę najlepiej smarować maścią z pantenolem (ma właściwości lecznicze) lub maścią z antybiotykiem (na receptę od lekarza). Proszę pamiętać o regularnych kontrolach u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie