Pryszcz przy odbycie

Witam,mam pewien problem a mianowicie,na odbycie mam od jakiegoś czasu jakby to powiedzieć pryszcza i nie wiem co mogę zrobić aby go się pozbyć,są jakieś tabletki,maście?Czy muszę go wycisnąć,boli mnie jak go dotykam.
ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam,
taka zmianę należy różnicować z guzkiem krwawniczym - rodzaj żylaka odbytu, należy zastosować np. procto glyvenol czopki na noc. Jeśli jest to zwykła zmiana ropna proszę spróbować tribiotic na dzień i clotrimazol na noc przez 10 dni. Jeśli objawy nie ustąpią to należy zgłosić się do chirurga lub dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty