Przebarwienia między piersiami w ciąży

Witam. Od +/- tygodnia między piersiami mam takie jakby wypryski. Jest ich kilka, są umiejscowione blisko siebe i białe w środku. Chciałam dodać jeszcze, że to miejsce jest ciemniejsze od reszty skóry. Myślałam, że może to być jakieś przetarcie bądź pryszcze, ale nie jestem pewna. Czy może mieć to jakieś powiązanie z tym, że mogę być w ciąży? Słyszałam, że jej objawami mogą być przebarwienia. Czy ktoś wie, co to może być? Dziękuję za pomoc.

Ze względu na dużą grę hormonalną, jaka się odbywa w Pani organizmie w ciąży takie zmiany mogą występować. Często tak się zdarza. Skórę należy pielęgnować łagodnymi środkami lub specjalnymi preparatami dla kobiet w ciąży np. Mustela. Gdyby zmiany się powiekszały i były ewidentnie zapalne to musi Pani poprosić o radę swojego ginekologa i/lub dermatologa.