Przeciwwskazania do korzystania z sauny

Jak długo można przebywać w saunie i jakie są przeciwwskazania?

Witam serdecznie. Pobyt w gorącym pokoju trwa kilka-kilkanaście minut (zwykle pierwsze wejście jest najdłuższe). W zależności od przyzwyczajenia i tolerancji na gorąco zajmujemy na początku niższy lub wyższy poziom (im wyżej tym cieplej, najczęściej w saunach mamy do dyspozycji 3 poziomy). Jeśli zaczynamy od niskiego poziomu po okresie adaptacji powinniśmy przenieść się wyżej. Najlepiej zająć pozycję leżącą choć w saunach publicznych nie zawsze to będzie możliwe. Niezależnie od wybranej pozycji pamiętamy o tym, aby zawsze mieć podłożony ręcznik. Jeśli zajmowaliśmy pozycję horyzontalną, dobrze jest przed opuszczeniem sauny posiedzieć przez kilka chwil aby uniknąć problemów z zawrotami głowy. W gorącym pokoju przebywamy tak długo, jak możemy wytrzymać, pamiętając o tym, że w przypadku złego samopoczucia powinniśmy natychmiast wyjść. Ważną, choć nie zawsze możliwą do wykonania w saunie publicznej, czynnością jest wylanie wody na kamienie pod koniec pobytu w gorącym pokoju.