Przeciwwskazania do operacyjnego zmniejszenia żołądka

Mam 179 cm wzrostu i ważę obecnie 155 kg. Wynika ze BMI to grubo pow.40 jed. Choruje takze na nadciśnienie ( od 3 lat przyjmuje leki) Wielokrotnie byłem juz na diecie, pod opieka dietetyka, potem lekarza. Początkowo udawalo mi sie zrzucic nawet do 20 kg, ale po tym nastepowal efekt jojo. Jestem juz zmeczony cala sytuacja, chciałbym zmniejszyc zoladek. czy sa ku temu jakies przeciwskazania ?

Witam serdecznie,

Operacyjne zmniejszenie żołądka to poważny zabieg, dlatego wszystkie szczegóły ustalane są indywidualnie z chirurgiem. Przeciwwskazaniem może być nieprzygotowanie psychiczne pacjenta do zmiany nawyków żywieniowych lub ryzyko powikłań związanych ze stanem zdrowotnym. Z tego, co Pan pisze zawsze pojawiał się moment rezygnacji z próby zmiany stylu życia i powrót do starych nawyków żywieniowych. Operacja zmniejszenia żołądka nie jest rozwiązaniem problemu z otyłością, ponieważ tuż po operacji dieta zmienia się drastycznie, ponieważ zmniejszony żoładek nie będzie w stanie przyjąć takiej objętości pokarmów, jak wcześniej, ale to wcale nie oznacza, że odniesie się wtedy sukces. Myślę, że najlepiej skontaktować się z chirurgiem i umówić na spotkanie. W Bydgoszczy może Pan sprawdzić informacje tutaj: http://jurasza.pl/kliniki/klinika-chirurgii-ogolnej-i-chirurgii-watroby/

Proponowałabym jednak jeszcze jedną próbę zmiany wagi w sposób tradycyjny i śledzenie tej zmiany. W którym momencie przestaje Pan chudnąć, co się dzieje. Może trzeba by włączyć psychologa do procesu zrzucania wagi? Zachęcam do zapoznania się z materiałami na naszej stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Alensandra Erdmann