Wzrost wagi po porodzie a kwalifikacja do zmniejszenia żołądka

Witam mam 23 lata rok temu urodziłam córkę, od tamtego czasu staram się schudnąć (174 cm i 112 kg) bolą mnie stawy ciężko mi się poruszać a waga ciągle rośnie czy kwalifikuje się do zmniejszenia żołądka?

Zmniejszenie żołądka to poważny , nieodwracalny zabieg.
NFZ opłaca tą procedurę jeśli występują choroby współistniejące np. zagrożenie cukrzycą i chyba jednak przy wyższej wadze. Na początek proponuję skorzystać z programu u profesjonalnego dietetyka i zastosować się do jego zaleceń. Bezpieczne odchudzanie potrwa kilka miesięcy, więc proszę się nie zrażać i wytrwale dążyć do celu. Jeśli w Pani okolicy nie ma odpowiedniego specjalisty mogę pomóc drogą internetową.

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
www.miesowicz.fitdietetyk.pl

Operacja zmniejszenia żołądka to bardzo poważny zabieg. Co więcej, niektórzy pacjenci po pewnym czasie od operacji znów zaczynają jeść za dużo i wtedy sprawa staje się już naprawdę poważna.

Radziłabym nie poddawać się za szybko i spróbować naturalnych metod, czyli zdrowa i dieta i aktywność fizyczna. Zrzucenie kilogramów w ten sposób jest naprawdę możliwe.

Proponuję program zmiany nawyków żywieniowych:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska