Przeciwwskazania do stosowania chodzika dla dziecka

Czytałam ostatnio artykuł o chodziku i napisano w nim że jest ona jak trucizna. Czy naprawdę chodzik dla dziecka jest szkodliwy ? Jeżeli tak to dlaczego? co on takiego złego robi ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak chodzik może zaszkodzić, ponieważ pozycja dziecka w chodziku nie jest naturalna nie siedząca ani nie stojąca, może powodować złe obciążenia na stawy u dziecka i przez to powodować ich nie prawidłowy rozwój,m a co za tym idzie wady postawy. Może tak np. spowodować że dziecko będzie później samodzielnie chodzić i wiele innych rzeczy.