Przedłużanie brania tabletek

Zamiast brać 21 tabletek przedłużyłam sobie o parę dni branie tych tabletek, czyli zjadłam ich gdzieś 27. Czy w tym czasie, kochając się z mężczyzną bez zabezpieczenia, który nie doszedł, jest groźne? I na przyszłość - przedłużając branie tabletek, muszę zużyć 2 paczki na raz, czy mogę zrobić tak, jak to zrobiłam w opisie wcześniej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli ostatnie 7 tabletek, które przyjęła Pani przed zrobieniem 7-dniowej przerwy i pierwsze 7 po przerwie przyjeła Pani regularnie, a sama przerwa nie była dłuższa niż 7 dni to działanie antykoncepcyjne tabletek nie było zaburzone. Nie musi Pani przyjmować całego opakowania, ale takie postępowanie zwiększa ryzyko popełnienia błedu i np. wydłużenia przerwy ponad 7 dni. Powinna Pani zatem być na to wyczulona. Powinna Pani również zdawać sobie sprawę, że takie postępowanie jest niezgodne z rejestracją leku i producent nie odpowiada za jego skutki.