Przejście na wegetarianizm osoby z grupą krwi 0

Witam. Od jakiegos czasu planuje przejść na wegetarianizm, interesuje sie zdrowym trybem życia i duzo na ten temat czytałem, ale mam pewne watpliwości i pytania w tej kwestii. Przede wszystkim chodzi o to czy osoby z grupą krwi 0 mogą/powinny przechodzić na taka diete - konkretnie mam na myśli laktowowegetarianizm. Czy dieta bezmięsna jest wskazana dla osob z taka grupa krwi? Jest duzo kontrowersji na ten temat, każde zródło twierdzi inaczej, dlatego zalezy mi na rozwianiu tej watpliwości.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

bez względu na grupę krwi moze Pan przejsć na dietę semiwegetariańską, powinna ona być prawidłowo zbilansowana, a na Pana miejscu rozważyłabym dołączenie do diety ryb.

Pozdrawiam