Przełom nadciśnieniowy i wstrząs

Wskutek przełomu nadcisnieniowego 236/158 doznałam wstrząsu . Raptownie wzrosł mi cukier, leukocytoza /17000tys. oraz spadła mi wydolnosc nerek /GFR -50,48/ kreatynina 1,16 /nor. lab. 0,90/. Ponowne wynki GFR /2x/ granicach 55 kreatynina zawsze powyżej 1 przy nor. lab. 0,90. Ciężar właściwy moczu 1.013 co również nie mieści się w granicach nor. Moje nerki mają rózna wielk. 92/64mm zdwoj UKM w obu. Czytałam że GFR 30-59 to III st.niewydoln.Dlaczego lek. odpisał że to norma? Mam 61 lat.

Aleksander Ropielewski

Mam za mało danych klinicznych, aby odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Możliwe, że spadek przesączania kłębuszkowego był przejściowy i w takiej sytuacji faktycznie nie jest to przewlekłą niewydolność nerek. Bez możliwości badania przedmiotowego i oceny badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi.