Przemieszczająca się gula w gardle

Mam uczucie kluchy w gardle od 2 miesiecy. Raz mnie dusila, raz mnie gryzie i drapie a w koncu mnie laskocze. Tarczyca z krwi ok, to nerwica? Biore validol i niby cos dziala ale nie duzo. Przed tym uczuciem bolalo mnie gardlo i po 4 dniach zaczela sie klucha. Teraz tez infekcja, przeziebienie i gardlo.Dodam ze to uczucie sie przemieszcza z roznych stron czuje gule, raz wyzej raz nizej, czasem nawet przekowa. Czekam na szybka odpowiedz. Dziekuje.

Witam. Aby w takiej sytuacji stwierdzić nerwicę, należy najpierw wykluczyć przyczyny somatyczne Pani dolegliwości. Jeżeli lekarze innych specjalności (internista, laryngolog, alergolog) nie znajdą przyczyn somatycznych, to proszę zgłosić się do psychiatry, a później do psychoterapeuty. Pozdrawiam