Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przemrożenie ręki

Witam, dokucza mi ból paznokci. Jest bardzo nieprzyjemny. Opuszki palców są spuchnięte i ciężko mi zginać palce, mam uczucie jakby nie dopływała mi krew do palca, jakby mi ręka mrowiła. Jakieś 2 dni temu jeździłem motorem bez rękawic, temperatura wahała się w przedziale 3-4 stopni. Gdy wróciłem do domu ręka była jak zamarznięta, ale nie przejmowałem się tym, gdyż w domu doszła do siebie na drugi dzień przyciąłem sobie paznokcie za krótko w 4 palcach prawej ręki i nie wiem czy dokucza mi ból, ponieważ przyciąłem paznokcie za krótko czy po prostu sobie odmroziłem rękę. ;/ Czy są jakieś domowe sposoby na pozbycie sie bólu jak najszybciej?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Objawy opryszczki

Opryszczka może atakować różne części ciała, ale najbardziej widoczna jest w kącikach ust. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak szybko rozpoznać tę dolegliwość.

Witam! Niestety na podstawie samego krótkiego opisu trudno jest zróżnicować najbardziej prawdopodobną przyczynę Pańskiego problemu. Konieczne jest bezpośrednie zbadanie ręki. Zarówno odmrożenie palców dłoni jak i uraz spowodowany zbyt krótkim obcięciem paznokci teoretycznie mógłby spowodować objawy takie jak ból w w okolicy paznokci, obrzęk, utrudnione zginanie palców, mrowienie. Niestety nie w tym przypadku domowych sposobów, które mogłyby spowodować ustąpienie dolegliwości. Jeśli ból będzie bardzo nasilony może Pan zastosować ibuprofen. Proponuję jednak aby zgłosił się Pan do lekarza rodzinnego w najbliższym czasie. Lekarz zbada rękę i oceni czy konieczne będzie zastosowanie antybiotyku. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy