Przeniesienie nasienia a ciąża

Mam pytanie. Masturbowałem się i używałem komórki także po masturbacji używałem jej. Następnie poszedłem umyć ręce i używałem jeszcze ze 3 h tejże komórki z 7-8 godzin później weszła do mnie moja mama i przestawiała tą komórkę, która się ładowała dotykała boków.Czy jest możliwe że jakieś nasienie przetrwało przez taki okres czasu?I mama przeniosła na dłonie, bo następnie poszła się umyć i z pewnością dotykała się tych intymnych miejsc. Czy istnieje ryzyko ciąży?Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży. Plemniki nie są w stanie przetrwać tak długo w niesprzyjających warunkach.