Przepuklina jądra miażdżystego między L4L5

Mam przeprzepuklinę jądra miażdżystego między L4L5. Lekarz zalecił w moim przypadku oprócz typowej operacji, usunięcie przepukliny metodą laporoskopową. Tylko medotą laporoskopową to prywatnie i to sporo kosztuje. I tu mam pytanie jaka jest różnica między tymi operacjami, czy tylko taka że w przypadku laporoskopowej jest mniejszy ból po operacji i szybszy powrót do sprawności czy są jeszcze jakieś różnice typu dokładniejsze wykonanie, powikłania itp ?

Korzyści są wszystkie , które Pan wymienił plus mniejsze ryzyko powikłań po laparoskopii. Efekt leczniczy po obu prawidłowo przeprowadzonych operacjach powinien być jednakowo dobry , zż