Przepuklina jądra miażdżystego i osteofity

Dzień dobry,chciałabym zapytać czy siłownia(jakie ćwiczenia na pewno odpadają, na jakich sprzętach) to dobry pomysł przy przepuklinie jądra miażdżystego i osteofitach w odcinku lędźwiowym kręgosłupa? Wiem, że basen jest najlepszą formą ćwiczeń, jednak zaczynam teraz studia i muszę wybrać coś na wf, a basenu nie ma.Dziękuję i pozdrawiamKatarzyna, 21l.

Witam serdecznie
Wszystko zależy od odcinka kręgosłupa,w którym znajduje się przepuklina , jeśli w Pani przypadku jest to odc.L-S proponuję stretching, jogę oczywiscie w pozycji lężacej odciążając kręgosłup i uprzedzając wcześniej trenera o swojej dolegliwości.Niewskazane ćwiczenia w zwisie drabnki ,oraz z obciążeniem. Jeżeli chodzi o sprzet polecam rowerek stacjonarny oczywiscie trening bez obciążenia i koniecznie w pozycji siedzącej.