Ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha przy przepuklinie jądra miażdżystego

Witam,czy mogłabym prosić o zestaw bezpiecznych ćwiczeń na "pozbycie się brzuszka" przy pośrodkowej-prawobocznej przepuklinie jądra miażdżystego na poziomie L5/S1.Na poziomie L3/L4 widoczna jest pośrodkowa wypuklina krążka która uciska przednia powierzchnię worka oponowego Będę bardzo wdzięczna,pozdrawiam

Witam. Generalnie pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha nie przebiega nigdy miejscowo (poza zabiegiem liposukcji). Konieczna jest zwykle zmiana sposobu odżywiania połączona z regularną aktywnością fizyczną. W Pani przypadku dodatkowo należy unikać typowych brzuszków, które znacznie obciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa i mogą powiększać przepuklinę jądra miażdżystego. Należy zatem wprowadzić zestaw ćwiczeń ustalony indywidualnie z fizjoterapeutą, aby zapobiec dalszym zmianom i jednocześnie dołączyć inne formy aktywności, które pomogą na ogólny spadek poziomu tkanki tłuszczowej w ciele.