Przepuklina kręgosłupa a metoda porodu
Witam, jestem w 30 tygodniu ciąży. 4 lata temu miałam robioną tomografię kręgosłupa, w której wyszło, że mam przepuklinę. Kolimacja 64x0,6mm.Grubość warstwy 3mm. Na poziomie L5-S1 wypuklina centralna szerokopodstawna na głębokość ok 5mm uciskająca nieznacznie na worek oponowy. Czy wypuklina ta przeszkadza w porodzie naturalnym? Zaznaczę, że mam obecnie silne bóle kręgosłupa odcinka lędżwiowego promieniujące na brzuch i powodujące tępy ból brzucha i pleców. Czy można mu jakoś zaradzić? Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Nie powinno to stanowić problemu w czasie porodu. Ucisk powiększonej macicy uciska kręgosłup stąd te bóle. Proszę o nich powiedzieć ginekologowi. Może Pani przyjmować paracetamol.
Pozdrawiam.