Przepuklina kresy białej u 5-miesięcznego dziecka

Dobry wieczór/dzień dobry. Mam pytanie odnośnie mojego 5 miesięcznego syna. Podczas wizyty patronażowej w pierwszych dniach życia, pediatra stwierdził przepuklinę kresy białej. Dostaliśmy skierowanie do chirurga, a on stwierdził rozstęp mięśnia prostego dziecka. Czy to możliwe? Czytałam o tym, ale to chyba zdarza się głównie starszym osobom? Z góry dziękuję za odpowiedź. Boję się, że to jednak przepuklina, a my poza leżeniem na brzuszku nic z tym nie robimy.

Tak, taka sytuacja rozstępu mięśni prostych brzucha u tak małego dziecka, gdzie nie są wykształcone jeszcze kompletnie mięśnie brzucha jest możliwa. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami chirurga dziecięcego.