Przepuklina kresy białej u dziecka

Witam moja córka ma 23 msc miała kilka msc problemy z zatwardzeniem gdzie był wtedy ogromny ból i wysiłek, i zauważyłam, że pojawił się u niej nad pępkiek taki "mały guzek jak balonik". Byłam u lekarza rodzinnego niby to jest przepuklina kresy białej, i mamy na czerwiec skierowanie do chirurga. Mam pytanie czy każde dziecko przechodzi zabieg? czy można z tym żyć? najbardziej widoczne jest przy płaczu i prężeniu się. Czy może samo to zniknie? bo słyszałam też o metodzie przykładania pieniążka.

Z wiekiem kresa biala i miesnie brzucha sie wzmacniają wazne zeby dziecko bylo pod kontrolą chirurga jest szansa że z czasem z tego wyrośnie. Pozdrawiam