Przerwa w stosowaniu Harmonet a zabezpieczenie

Zrobiłam przerwę 7 dni w przyjmowaniu tabletek i nie wzięłam 3 pierwszych, dzisiaj powinnam przyjąć czwartą. Biorę Harmonet. Przeczytałam że można jeśli się zapomni przyjąć od razu dwie tabletki co dzisiaj zrobiłam. Teraz mam brać po jednej i przez 7 dni zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią postępowanie jest prawidłowe. Proszę zabezpieczać się dodatkowo przez kolejne 7 dni - później skuteczność antykoncepcyjna będzie już pełna.