Przerwanie HTZ a rak piersi

Jestem 15 lat po rozległej operacji ginekologicznej. Kilka lat byłam na HTZ, ale z powodu raka piersi zostałam zmuszona do przerwania tej terapii. Uderzenia gorąca, wary, zlewne poty wróciły ze zdwojoną siłą( praktycznie raz na godzinę), a do tego mam podejrzenia, że obrzęki nóg, rąk i ciała są tez tego objawem, ponieważ wystąpiły w czasie, gdy przerwałam terapię. Proszę zatem o odpowiedż i pomoc.
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że konieczna będzie także wizyta u endokrynologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty