Przeskakiwanie w żuchwie

Od tygodnia z prawej strony przeskakuje mi żuchwa. Najgorzej jest rano przy śniadaniu. Czuję taki ścisk i dźwięk "pykania" przy poruszaniu. Staram się nie jeść nic twardego. Do jakiego lekarza iść? Jeśli do stomatologa to mam się umówić na wizytę, która będzie za miesiąc czy przyjmą mnie od razu jako że z bólem? No i co mam powiedzieć "dzień dobry przeskakuje mi żuchwa czy mogę zostać przyjęta?"..z ogólnych informacji: górną mam trochę wysuniętą do przodu i usuniętą dolną ósemkę. Proszę o pomoc.

Witam, powinna Pani zgłosić się do gabinetu stomatologicznego i powiedzieć właśnie tak, że jest Pani z bólem i dokładnie opisać wszystkie dolegliwości. Przyczyn tego stanu jest dużo i bez zbadania trudno jest jednoznacznie postawić diagnozę. Pozdrawiam

Schorzenie, który Pani opisuje ma nawet swój termin medyczny – choroba okluzyjna. Najprościej rzecz ujmując, jest to zaburzenie narządu żucia, kiedy zęby górne nie stykają się prawidłowo z dolnymi. Nierównomierny rozkład sił podczas zaciskania zębów czy przeżuwania pokarmów zaburza pracę zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Problem ten może dotyczyć ponad 90 proc. Polaków, ale niewiele stomatologów go leczy, gdyż nie dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Objawy okluzji to właśnie m.in. przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, o czym Pani wspomina, ale także ścieranie się zębów, zęby wychylone do przodu, uczucie napięcia mięśni czy bóle głowy. Jedną z głównych przyczyn okluzji zębów są właśnie wady zgryzu czy krzywo wyrzynające się ósemki, co mogło spowodować te patologie. Zalecam wizytę u stomatologa zajmującego się terapią okluzji, którą można leczyć na różne sposoby. Proszę mu opowiedzieć o dokuczających Pani objawach, poważny lekarz z pewnością tego nie zbagatelizuje – tym bardziej, że problem nie jest błahy i może doprowadzić do utraty zębów. Trzymam kciuki!

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry