Przeskoki w mostku a stan zapalny

Byłem niedawno u lekarza, ponieważ dokuczały mi bóle w mostku i podczas uprawiania sportu(siatkówki)po jednej długiej wymianie(na hali było duszno)ciężko było mi złapać oddech, jednak to się uspokoiło i spokojnie dokończyłem mecz. Lekarz zrobił mi EKG dwa razy, wykluczył problem z sercem. Mam serce sportowca. Przypomniałem sobie, że miesiąc temu zderzyłem się na boisku i bolał mnie mostek. Na rozgrzewce przed meczowej machając rękoma do tyłu czuję przeskoki w mostku. Czy to stan zapalny mostka?

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że opisane dolegliwości wynikaja z bólu tkanek miękkich lub nerwobólu. Optymalnie byłoby skontaktwać się z ortopedą i ograniczyć grę w siatkókę do czasu ustalenia przyczyny bólu.